Site İçi Arama


 

Kısa Psikoterapi Kısa Fokal Psikoterapi Zaman- Sınırlı Psikoterapi Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi Kısa Süreli Anksiyete Uyaran Psikoterapi İnterpersonal (Kişiler Arası) Psikoterapi Krizi Önleme

 

TEDAVİLER

PSİKOTERAPİLER

KISA PSİKOTERAPİ VE KRİZİ ÖNLEME

Krizi Önleme

Kriz tehlike durumlarına yanıttır ve ıstırap veren bir durum olarak yaşanmasıdır. Kriz, kişiyi kısıtlayıcıdır ve ne olursa olsun birkaç saatten birkaç haftaya kadar sürebilir. Krizi önleme, krizle yetersizleşen ya da ciddi bir şekilde rahatsız olan kişilerde tercih edilir.

Terapi var olan birlikteki psikodinamikleri anlamayı ve krizde ne kadar rol oynadıklarından haberdar olmayı gerektirir. Katılımcı beraberce krizi çözmeye yönelik çalışır. Ek olarak terapist kadar hastada tedaviye aktif olarak katılır. Kısa süre hastaneye yatırma, tedavi planının bir bölümüne eklenebilir. Tüm bu tedavi uygulamaları hastanın anksiyetesini azaltmaya yöneliktir. Krizi önlemenin uzunluğu 1 veya 2 seanstan 1 veya 2 aylık dönem boyunca çeşitli görüşmelere kadar değişir.

Kriz terapisinin en göz alıcı sonucu, hastanın gelecek risklerden kaçınmayı veya gerekirse riskleri ele almayı en iyi yapabilmesi ile ilgili olanıdır.

 
Üye Girişi


Kullanıcı Adı


Şifre
 


Şifremi Unuttum